YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

Tek Başına Doğa Yürüyüşü

DJI 0773

Yürümek ve doğa yürüyüşü, genel manada tüm yürüyüşler için..

Özgürlük budur belki de:

Sürekli bir yersizlik;

sürüp giden bir yol…

Oruç Aruoba

Yürümek üzerine..

Kendim üzerinden anlatınca hisler karşılık bulurken “ego, beğenmişlik, övgü” hissettirir diye çekingen bir yazı üslubu beklemeyin. O hisler bizi rahat bıraksın ki öze inelim, beraber. Yürümenin faydalarını madde madde anlatmayacağım. Blogun genelinde olduğu gibi hisler üzerinden gideceğiz.

Bayram nedeniyle tatil günü bana fırsat gibi geldi. Ne zamandır yürümek istiyordum. Doğada, sessiz, sakin. Şeyda okur da yalnızlık mı arıyor bu çocuk acaba der mi diye de düşünmedim değil. 🙂 Aksine kaçışlara alıştı, aynı hislerle geliyor vallahi, önceden olsa böyle hissederdim ama artık rahatım.
Günlük 15bin adım üzerine standart çıkıyorum ama doğada yürümek çok başka bir his. Seni ne bekliyor, gün doğumu, sürekli zıplayan çekirgeler ve dahası..
Yürümek benim için arınma şekli. Net olarak bunu diyebilirim. Birçok işime yarayacak fikri yürürken zihnimin odalarına bıraktığım düşünce parçalarının bütünleşmesiyle buluyorum. Ben yürürken beynim sanki normalin aksine yürüme işini sen yönet biz bir kahve içelim bakalım zihninde neler var diyor gibi. Şehirde veya günlük hayatta böyle hissetmiyorum. Bacak yani yürüme fonksiyonlarını beyin hallediyor gibi, bahsettiğim ise tam tersi bir durum.

svg%3E
Gün doğumunda yürümek

Ağrı Dağı tırmanışının dönüş aşamasında böyle hissetmiştim yine. Yürüme işini ben devralmış, çarşaklardan kaymadan, dikkatlice inmeye çabalıyordum. O an zihnimde yığın fikir, his, hareket yer değiştiriyor gibiydi. (*Çarşak: dağ eteklerinde veya doğada ufalanmış irili-ufaklı taş parçaları yığını).

Doğa Yürüyüşü (Trekking & Hiking)

Doğa yürüyüşü doğadaki planlı, plansız eylemlerimiz diyebiliriz en kaba tabiriyle. Trekking, yine doğa yürüyüşü ama kalmalı olan hali. Hiking, aslında doğa yürüyüşü ile aynı, kalmadan doğada yürüyüp geri döndüğün hali.

svg%3E
Manzaram Güneş.

Instagram : https://instagram.com/seyfidurmaz1

Yürümek üzerine bahsettiğim tüm detayları, alıntı ve önerileri yani yazıyı sürekli güncelleyeceğim. YouTube’da da sabah kalkıp, tepelere doğru yürüyüşümün videosunu yayınladım. Fujifilm X-T3 ün ikinci videosu ayrıca onun yazısına da buradan gidebilirsiniz. Orayı da takip edip, abone olursanız çok sevinirim. Sevgiyle..
Seyfi..

sabahın ilk ışıkları ve videosu.
Daha Fazla İçerik
podcast nedir
Podcast’e Başladım!