YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

Konteyner Ev – Konteyner Ev Fiyatları 2022 ve Dahası

konteyner-ev-fiyatlari

Konteyner ev deyince aklınıza ilk olarak prefabrik evler geliyor. Konteyner Tiny House ev akımı arttıkça farklılaştı. Bu yazıda aralarındaki farkları, çeşitlerini ve avantajlarını inceleyeceğiz.

Konteyner Ev

Günümüz şartlarında artan ekonomik kriz, pahalılık hepimizi daha küçük yaşamlar kurmaya itiyor. Tek nedeni tabi ki bu değil ama önemli bir kriter olduğunu düşünüyorum. Minimal yaşam daha az karmaşık ve basit. Konteyner ev fiyatları araştırması yapıyorsanız ya aklınızda betonarme ev yaptırmanın yüksek fiyatlı olduğunu düşünüyorsunuz ya da hızlı yapılacak bir yapıya ihtiyacınız var.

Konteyner ev denince benim aklıma prefabriklerden farklı olarak bizim de satın almış olduğumuz gibi nakliye konteynerleri geliyor. Doğrusu nedir bilmiyorum çok da önemli mi, değil elbet ama belirtmeden de geçemedim. 🙂

yuk-konteyneri-40hc
40 HC Yük Konteyneri

Konteyner genel bir çatı olsa da şantiye konteyneri denince genelde 7x3m 21 metrekare olan türdekiler bu listeye giriyor. Bağ, bahçe gibi yerlere genellikle bu tip konteynerlerden alıp ev formuna sokuluyor. Bu tip bile olsa ruhsata tabidir. Konteyner evler için ruhsat gerekli midir sorusunun cevabı evet, gereklidir. Kanuna göre yapı özellikli her bina izne tabidir.

Konteyner Ev Fiyatları

Onlarca firma arasından seçim yapmak için klasik birkaç kritere bakılır genelde. Birincisi fiyat, diğeri araziye yakınlık. Konteyneri inşa etmeye geldiklerinde konaklama genelde size aittir. Şantiye tipi bir şey alırsanız vinç direkt yerine bırakacak ve herhangi bir kurulum gerekmemektedir. Konteyner satın alırken dikkat etmeniz gereken şeyler; referansları kesinlikle iyi olan, mümkünse ofisine ve ürettiklerine yakından bakabileceğiniz bir marka bulmak ilk en önemli noktadır. Bizim serüvenimiz ve yazıları için Kırsal Yaşam yazı dizimi okuyabilirsiniz.

Şantiye konteyneri fiyatları21metrekare, 25bin ile 45bin arasında (2022, Aralık)
Konteyner ev fiyatları40-60metrekare, 80bin ile 180bin arasında (2022, Aralık)
Konteyner ev fiyatları60-90metrekare, 200bin ile 400bin arasında (2022, Aralık)
20DC Nakliye konteyneri ikinci el fiyatları – 20DC, 30bin ile 40bin arasında (2022, Aralık)
40HC Nakliye konteyneri ikinci el fiyatları – 40HC, 47bin ile 60bin arasında (2022, Aralık)

Konteyner Ev Modelleri

Hazır tasarımlardan seçebileceğiniz gibi size uygun da tasarım yapılabiliyor. 1+1, 2+1 konteynerlerden, villa tipi hatta 2 katlı konteyner ev gibi geniş bir yelpazede sunum yapıyor firmalar. Tercih ederken arazinizin Kuzey, Güney cephelerini analiz etmenizi öneririm. Yalıtım malzeme seçimi, Kuzey cephe ve açıklık varsa özelleştirme gibi opsiyonları baştan konuşmanız gerekmektedir.

Daha Fazla İçerik
T9A3110 scaled
Doğaya Dönüş Günlüğü