YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

5’te Uyananlar Kulübünden İnciler

5te uyanmak

Ortamlarda Satılacak Bilgiler podcastinden ilhamla 5’te Uyananlar Kulübünü kurdum. Neredeyse 1 aydır her sabah 5’te kalkıyor, kitap okuyor, kendimize günden bir parça armağan ediyoruz. Cidden deliler ekibi gibi olduk. Hunililer olarak bizi deli ilanlara deli gözüyle bakarak ilhamla, motivasyonla devam ediyoruz. Dahası çok mutluyuz! Bugün bu bünlerden bir anı kalmasını istedim. Gruptaki arkadaşlarla yazmak, not düşmek isteyenlerin yazısını bloga ekleyip, dönüp bakmalık kalsın istedik! Yazan tüm arkadaşlarıma teşekkürler, keyifli okumalar! 🙂 (yorum kısmına da yazabilir, ekleyebilirsiniz notunuzu).

Sevgili günlük, merhaba!

Gökçe, 24 -Antalya
Yaklaşık 3 haftadır sabahları kendime ait biraz zamanım olsun diye erken kalkıyorum. Ve daha karnımı doyurmadan ruhumu doyurduğum için hayatım çiçeklendi resmen. 3 aydır elimde sürünen zavallı bir kitabı 2 saatte bitirdim ve 3 haftada 1 yılda okuduğumdan daha fazla kitap okudum. Daha fazla film izledim daha çok spor yaptım. Daha çok düşündüm daha çok nefes aldım. Merve Hanım’a aracılığından ötürü ne kadar teşekkür etsem az. Yakın çevremi etkilemeye çalışıyorum ben de ama hiç tanımadıklarım da etkilensin diye sizinle de paylaşmak istedim. Sağlıklı günler.

Fatma 21 – İstanbul
Merhabalar!
5’de uyananlar kulübünün hayatıma olan etkisinden bahsetmek istiyorum. ^-^
Aslında daha önce blogda konuyla alakalı yazıya yorum da yapmıştım ama belki bir tık fazlasından bahsedebilirim.
Öncelikle daha önce sürekli denediğim ancak başarısız olduğum erken uyanma girişimlerinden farklı olarak 21 gündür erken kalkıyorum. Veee sürpriz Fatma! Olay erken kalkmak değilmiş. :))
Olay hayata erken başlamanı sağlayacak tutkularınla vakit geçirmekmiş, ruhunu beslemekmiş, kendini dinlemekmiş. Umarım hayatımın sonuna kadar tutkularımı asla kaybetmem ve böylelikle bu alışkanlık benim için kalıcı olur.
Kalkar kalkmaz hazırlanıp işe yetişmeye çalışmak yerine, 4 saat erken uyanıp kendine kocccaman bir vakit ayırmak, hayata işinden daha erken başlamak şuana kadar hiç tatmadığım mükemmel bir duygu
Gün doğmadan neler mi doğar? 21 gün içinde 3 kitap, 3 belgesel, yeni bir dil, bool bol serotonin, dualar, tat alınmış uykular ve sağlıklı kahvaltılar doğar.
Dip not olarak da ekleyebilirim ki; “5’te Uyananlar Kulübü”ndeki diğer insanların sabah erken kalkma motivasyonları, erken kalkmaya olan inançları ve azimleri bence herkese ilham oluyor. Böyle bir topluluğun içinde olmak bakış açısını kesinlikle olumlu yönde şekillendiriyor. Mektup arkadaşlığından bu yana hep çok faydalandığım bir topluluk oldunuz. Mektuplar, kitap kulübü, 5’de uyananlar kulübü… Bir influencerdan alınacak max. verimi aldım resmen. 😀
Her şey bir yana, böyle bir vizyon geliştirip benzer duyguları paylaşan insanları bir araya getirmek ve devamlılık sağlamak eminim ki çok zor.
Ne kadar teşekkür etsem günde +4 saat için az kalır elbette. Kazandırdıklarının karşılığını katbekat almanı çok içten diliyorum. 🌱🌱

İlkyaz, 29, Bursa
22 gündür 5te kalkıyorum. Ağır bir dönemin ardından yeniden ayakta durmaya çalışırken, günlük planımı Merve’nin podcasti sayesinde sabah 5 ile başlatmaya karar verdim. Zaten erken uyanan biriydim. Zor olmadı. 5,6 saatlik uyku beni öldürmüyormuş. Gözaltı morluklarım azaldı. Günlük yoga ile bedenim gevşedi. Sessizlik ve gecenin bitmesi beni odaklanmaya ikna etti. Beynimdeki binlerce sorudan kitap okuyarak, yazarak kaçtım. Beni mutlu etti. Yaşadığımı hissettirdi. Çünkü kendim için bir şey yapıyordum. Emek veriyordum. Zaman zaman kalkmak istemedim sonra hızlı adımlarla kahve yapmaya gittim. Kendime cidden şaşırıyordum. Çünkü daha önceki bunalım belirtisini atıyordum. Abba’nın şarkısında dediği gibi “But the sun is still in the sky and shining above you” ve onun doğuşunu izlemek müthiş bir zevk.

İbrahim Kaan, 16 – İstanbul
15 gündür erken kalkıyorum resim çizmeye başladım kitap okumamı 30,40’lardan 150 ye çıkardım en az kitap denemeleri yapıyorum daha mutluyum gün içinde yürüyüş yapmak istemezdim şimdi her gün en az 1,5 saat yürüyorum hem derslerime çalışıyorum hem kültürleniyorum benim naçizane fikrim kendinize 30 dakika bile ayırabiliyorsanız günde yapın sonra zaten artacak 🙂 erken ve iyi sabahlar herkese.

Ülkü 35 🙂 İstanbul
Açık gökyüzünde uçacak gücü olmayan sakat ördekten,
Karanlık havada mis gibi ruhsal tatmin yaşayan Karga’ya dönüşmenin hafifliği.

14 Aralik. 10.gün ! Hedef 108^^
📚 🌻 virgin river izliyorum.
Hologragik evren okuyorum.

Reyhan-17 İzmir
1,5 aydır saat 5-6 gibi kalkıyorum. sınav senemde olduğu için o saatlerde ders çalışıyorum. Erken kalkarak gün içinde kendime de vakit ayırmış oluyorum. ayrıca daha zinde ve enerjik hissettiriyor bu durum.

Penpe, 30 – Burdur
2 haftadır 04:30~05:00 arası uyanıyorum. 4 kitap, 1 Tik raporu ve 2 doktora ödevi bitirdim 🥲
Ve daha yapacak çooook şeyim olduğu için bu grupla birlikte motive olarak erken uyanmaya devam edeceğim. Sevgiler. 🐾

Berfin, Malatya
Kaç gün erken kalktığımı saymıyorum çünkü bir gün erken kalktığımda “aa şu kadar gün erken kalkmışım artık kalkmama gerek yok’ dememek için saymıyorum açıkcası çok bir zaman olmadı ama gruba girdiğim günden beri erken kalkıyorum bir gün bile tembellik yapmadım (sşjdkfkflşs). Erken kalkmaya başladığımdan beri kendimi çiftçilere benzetiyorum hemen kızmayın niye benzettiğimi açıklayacağım. Çiftçiler veya hayvan çiftliği olanlar ne yapar erken kalkar, hayvanlarını besler, bitkilerine bakar niye yapıyorlar üretim için ben de sabah kalktığımda beynimi besliyorum beynime bakıyorum en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum ki bir gün ben de güzel şeyler üretebileyim hayatım daha da güzelleşsin. Herkes sabah kalktığında “off daha güneş bile doğmamış ben kalkıp napayım” diyordur muhtemelen bu kış aylarında. Ben güneşin doğuşunu beklemeden bir şeyleri yapmaya başlayan insanların, güneşin verdiği sıcaklıktan güneşin aydınlattığı ışıktan daha parlak günler yaşayacağımıza inanıyorum. En nihayetinde bir güneştir yani çok da abartmayalım o doğmadı diye onun inadına biz kalkalım yol alalım. Konu biraz saptı aslında erken kalkmaya başladığınızdan beri hayatınızda nelerin değiştiğini söylememizi istemiştiniz galiba ama içimden geldiği gibi konuştum öyle.

Eray,19 – İstanbul
2 yıldır erken kalkıyorum. Ömrümün büyük bir kısmını uyuyarak geçirme fikri beni korkutmuştu ve bu yüzden erken uyanma mücadelesine giriştim. Bazı günler kalkamıyorum böyle durumlarda kendimi yataktan atıyorum (tavsiye değildir) 👍
Güne erken başlayıp ne yapacağımı bilemediğim bir dönem olmuştu ama zamanla ne yapabileceğimi deneyerek buldum 🙂 şuan uyanınca gördüğüm rüyaları yazıyorum rüya görmesem bile yazacak bir şey her zaman oluyor 🤗 mesela bu sabah insanların ne kadar sosyal olduklarını 5’de kalkma grubundan yola çıkarak anlatmaya çalıştım.
Her gün biraz daha güzel bir güne uyanıyoruz aslında , bunun farkında olmanın pahası yok ✨

Gamze, 26 – Ankara
2 haftadır bu gruptayım ama günaydın mesajlarından gaza gelip 1. haftanın sonunda erken kalkma cesaretine sahip olabildim. Sabah 9 akşam 6 çalışma rutinim; sabahları 2 saat erken kalkmalarım sayesinde daha verimli geçmeye başladı. Bitmek bilmeyen sırt ağrılarım inanılmaz hafifledi çünkü ben sabah egzersiz yapmak için erken kalkıyorum 🙂 hafta sonu şehir dışında olduğum için kalkamadım ama görüştüğüm herkese erken kalkmanın faydalarını anlatıp olaydan çok uzak kalmamaya çalıştım :))) benim için mükemmel gidiyor. Artık işe gitmek için sabah 8 de kalkmak neyse 5 de kalkmak da o hale geldi. Süper gidiyor, teşekkürler iyi günler:)

Meltem, 22 – İstanbul
9 gündür erken kalkıyorum.
Hayatımın en büyük iyiliğini kendime sabah erken kalkarak yapmış bulunmaktayım. Çok önceden belli 5’de kalkmakla ilgili bir sürü şeyler duyuyor okuyordum ama bir kaç kere denesem de hiçbir zaman bu kadar istikrarlı olamadım ta ki gruba gelene kadar birbirimizi motive ediyor olmamız birlikte kalkıyor olmamız istikrarlı olmamı sağladı. Erken kalktığım da ilk önce kahve içiyor odamın pencerisinden havayı içime çekip umut ve üretkenlikle güne başlıyorum öncesinde ajandama gün içerisinde yapmam gereken işlerimi yazıyor dün yapmış olduklarıma ise tik atıyorum bu hayatta sanırım beni en çok tatmin ve huzurlandıran şeylerden biri de planlı olmak… Sonrası zaten kitap, belgesel, iç döküp bir şeyler yazmak, hayallerimi şekillendirip bir adım daha atmak derken gün başlıyor. Benim için hayatım şuan hiç iyi gitmese de sabahları kendime kattığım bu güzel üretkenlikten dolayı kendimi daha iyi ve adım atmış hissediyorum bu yüzden de erken kalkmak ve benim gibi erken kalkıp birbirimizi motive ettiğimiz bu grup çok önemli.

Daha Fazla İçerik
unnamed
İlham Veren Bloglar – Öneri Serisi 1