YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

Isabel Paige | Dağların özgür kızı

107552334 577139526523765 5234458212260426015 n

Hello Beautiful people!

Isabel Paige

YouTube hakkında kısmı böyle başlıyor. Aslında videoları, hayat enerjisi de.. Isabel Paige YouTube keşfetime düşen doğaya dönmüş, sağlıklı yaşam, vegan yaşam, yoga, bisiklet, yürüyüş içerikleri üreten aslında normal günlük yaşamını paylaşan harika bir kanal.

————————–“English text below“————————–

svg%3E
@isa.paige instagram hesabı

“Simple moments of my life” başlıklı sade, günlük yaşamını vlog formatıyla sunan videoları var. Benim en çok etkilendiğim şey, günlük yaşamını çekiyor deyince video kalitesi sanki bir algıya maruz kalıyor gibi geliyor bana. Türkiye’deki vlogger’ları gömmek istemem ama geneli basitçe art arda konmuş video dizileri oluyor. Isabel’de buna benzer video kurgulasa da hepsi bir olay dizisi ve harika kadrajlarla anlam buluyor. Yani anlatmak istediğine, çektiği videolar, müzikler eşlik ve destek katıyor. Yaşadığı özgürlük hissi buram buram size geçmiş oluyor.

Soğuk su sakinlemek ve arınmak anlamı gibi @youtube kanalı

Dağlarda yoga ve sağlıklı yaşam

15 yaşından beri yoga yapan ve yoga eğitmenliği yapan birisi. Araştırınca pek fazla bilgiye ulaşamadım ama izlemeye başladıkça sizden de bilgiler gelecektir. 🙂 Seveceniğize eminim. Aslında ilk önerinin Isabel Paige olmasını ilham veren bir yanı olduğu için istedim. Yogayla güne başlayıp, sağlıklı bir şeyler hazırlayıp – yeyip, tek başınalığın aslında yalnızlık olmadığını net olarak anlatabildiği için. Dağda, doğada yaşayan kendine vakit ayırıp doğanın iyileştirici ve iyiye yönlendirici etkisinin keyifini süren birisi.
Ben bunları överek anlatınca ülke gerçeklerinden sıyrılmıyorum, burada anlaşalım. Söyleyeceklerimiz sadece birer bahane, bunda da anlaşalım. “işten geç geliyorum, yorgunluk vs..” evet haklısın. Ama gerçekten birer bahane.

svg%3E
Güne yoga ile başlamak

Bahane değil bana-ne!

Buraya kadar gelip, okuyorsan eminim ki doğayı seven, doğaya paralel bir şeyler yapmak isteyen birisisin. O yüzden rahatlıkla devam ediyorum. Bahane değil de banane diyen birisinin buralara geleceğini sanmıyorum. Vakit ayırma işi bir karar verme olayı. Yoğun ve çoğunluğu sevmediğimiz işlerde geçen günlerimiz, sadece akşamı olan günler olarak devam ediyor. Tüm enerji ve isteklerimizi başka yerlerde harcayıp, kendimize gelince kalmaması aşırı kötü bir olay. Tam da burada devreye karar vermek giriyor. Bir gün iznimiz var ve ne yapacağız?

svg%3E
Yaşadığı yer de videolara inanılmaz katkı sağlıyor.

İzin gününde bir tembellik hissi geliyor. Bu aşırı normal. Kendinize o gün için bir hedef koyduğunuzda ve ilk adımı attığınızda “iyi ki” diyeceksiniz. Hep böyle olur zaten, baştan istemezsin sonra da vazgeçemezsin. O yüzden en zor ama başlangıç kısmı o ilk adımı atmak.

İlgini çekecek diğer yazılarım:
Tek Başına Doğa Yürüyüşü – Oku.
Odamdaki Çiçekler – Oku.
Fujifilm X-T3 ‘e geçtim! – Oku.

Isabel Paige ‘in asıl hikayesi

Batı Avustralya’da bir çiftlik topluluğunda perma-kültür ve sürdürülebilir tarımla tanışan Isabel, sonrasında çalıştığı ve kazandığı birikimleri yolculuklara aktarmaya başlar. Seyahatlerinde odak noktası bilgi edinmektir. Seyahatlerindeki ilhamla yoga eğitmenliği, sağlıklı tarifler ve vegan yetiştirme yöntemleri hayatını yönlendirmeye başlar. Üniversite sonrasında ailesinin kurak ve dağdaki arazisini güzelleştirmeye, üretkenlik katmaya ve kendi değimiyle “sağlıklı yaşam vahasına” çevirmeye karar verir. “Dünyayı daha iyi bir yer haline getirme, toprağa barışık yaşam şeklini geri kazandırma ve dünyaya değer katma arzum var” diyerek de gayet net özetliyor bu yaşam döngüsünü.

Patreon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Orada bazı paralı seçenekler karşılığında haftalık bülten, tarifler, eski şifa tarifleri, yoga programları paylaşımı yapıyor.

Çıkarımlar

Ülkemizin şartları gereği çalışmak ve zamanımızı işlere harcamak zorundayız. Dayatmalardan bahsetmiyorum bile. Bunları yazarken içi kararmış, umutsuz birisi olarak değil, iyiyi, pozitifi ufak da olsa, bize tam uymasa da alıp bir fikre, doğuşa neden olmak adına bu işleri kovalıyorum. Isabel hakkında yazdıklarımdan esinlenip bir şeyler yapan, bir fikir bulan, biraz olsun motive olan kişiler olacağına eminim. Ben de öyle yapıyorum, izliyorum içeriklerime YouTube kanalıma fikir, açı ve enerji katıyorum. Sizinde önerileriniz varsa yazın, hep birlikte iyiye, dilediğimiz hayata kavuşacak inanç ve isteği her daim saklı tutalım ve büyütelim!

Sevgiyle..
Seyfi

Instagram’da ben : http://instagram.com/seyfidurmaz1
YouTube’da ben : https://www.youtube.com/channel/UCZAiF8JvTISqiwUsFgXIgJg


English:
thanks for the translation Melike Yılmaztürk

Isabel Paige| Free girl of the mountains

Hello Beautiful people!

Isabel Paige

About her in Youtube, starts with this sentence.
Also her videos and energy of life.
Isabel Paige who produce content of healthy lifestyle, vegan life, yoga, cycling, hiking and actually shares her normal daily life is a wonderful channel that has returned to my YouTube discover page.

She has a lot of simple videos under title of ”Simple moments of my life” about which presents her life like vlog.
When say that it captures your daily life, it seems to me that the video quality is subject to a perception. And this affects me very much.
I do not want to disparage vlogger in Turkey but overall is going to simply put video sequences repeatedly.
Despite Isabel making similar video editing, all her videos find meaning in a series of events and great frames.
In other words, the videos and musics accompany and support to what she wants to tell.
She reflect strongly the emotion of freedom which has to you.

svg%3E
Isabel Paige

Yoga and healty life style on the top of mountains.


She who makes yoga and yoga instructor since 15 years old.
I couldn’t find enough information when search, but i think that information may come from you about her. ?
I am sure that you will like her and her videos.
Actually, I wanted my first suggestion to be Isabel Paige because of having an inspirational side.
Because she starts the day with yoga, prepares something healthy and eats. She clearly explains that being alone is not actually loneliness.
She who lives on the mountain, in nature, spends time for herself and enjoys the healing and good-guiding effects of nature.
We agree about which i don’t wriggle from the reality of country when i praise these.
We agree also what we say is a excuse.
”I come late from work, feel tired etc…” Yes, you are right. But all of them is an excuse.

It’s no excuse, i don’t care!

If you come this page and read this article, I am sure that you are someone who loves nature and wants to do something parallel to nature.
So i continue to this article relievedly. I don’t think that someone read till here who says ”i don’t care” instead of excuse.
Sparing time is and an event of making decision. Our days in busy and mostly dislike jobs continue as days with only evening.
It is extremely bad situation both we spend all our energy and desires somewhere else and we don’t have enough energy and desire when it comes to ourselves.
Here primary topic is making decision. we have a day off and what will we do?

It comes feeling of lazzy to us in day off. It is extremely normal.
When you set yourself a goal for that day and take the first step, you’ll say “fortunately”.
It always happens like this, at the begginning you don’t want it but after you can’t give up.
The hardest part is beginning side, to take first step.

The true story of Isabel Paige

Isabel who is getting acquainted with perma-culture and sustainable agriculture in a farm community in Western Australia, begins to transfer the knowledge which she has worked and earned on, to journeys.
Her focus is obtaining information. With the inspiration of her travels, yoga teaching, healthy recipes and vegan growing methods begin to direct her life.
After university, she decides to beautify her family’s arid and mountainous land, add productivity and turn it into a “oasis of wellness” as she says.
She summarizes this life cycle very clearly by saying “I have a desire to make the world a better place, to restore the peaceful life style to the land and to add value to the world”.

svg%3E
Yoga and isabel Paige

You can reach page of ”Patreon” by clicking here.
There she shares weekly newsletters, recipes, ancient healing recipes, yoga programs in exchange for some paid options.

Deductions

We have to work and spend our time on jobs due to the conditions of our country.
I’m not even talking about impositions.
Not as a pessimistic, hopeless person; I am writing for your good and positive emotions to cause a new birth.
I’m sure there will be people who can do something, find an idea, and be a little motivated, inspired by what I’ve written about Isabel.
That’s what I do, I watch and add ideas and energy to my YouTube channel.
If you also have suggestions, write, let’s always keep the belief and desire that will achieve the good, the life we wish, and let us grow!

Daha Fazla İçerik
bohem bir ezgi
Bohem bir Ezgi | @bohembirezgi