Isabel Paige | Dağların özgür kızı

Hello Beautiful people!

Isabel Paige

YouTube hakkında kısmı böyle başlıyor. Aslında videoları, hayat enerjisi de.. Isabel Paige YouTube keşfetime düşen doğaya dönmüş, sağlıklı yaşam, vegan yaşam, yoga, bisiklet, yürüyüş içerikleri üreten aslında normal günlük yaşamını paylaşan harika bir kanal.

@isa.paige instagram hesabı

“Simple moments of my life” başlıklı sade, günlük yaşamını vlog formatıyla sunan videoları var. Benim en çok etkilendiğim şey, günlük yaşamını çekiyor deyince video kalitesi sanki bir algıya maruz kalıyor gibi geliyor bana. Türkiye’deki vlogger’ları gömmek istemem ama geneli basitçe art arda konmuş video dizileri oluyor. Isabel’de buna benzer video kurgulasa da hepsi bir olay dizisi ve harika kadrajlarla anlam buluyor. Yani anlatmak istediğine, çektiği videolar, müzikler eşlik ve destek katıyor. Yaşadığı özgürlük hissi buram buram size geçmiş oluyor.

Soğuk su sakinlemek ve arınmak anlamı gibi @youtube kanalı

Dağlarda yoga ve sağlıklı yaşam

15 yaşından beri yoga yapan ve yoga eğitmenliği yapan birisi. Araştırınca pek fazla bilgiye ulaşamadım ama izlemeye başladıkça sizden de bilgiler gelecektir. 🙂 Seveceniğize eminim. Aslında ilk önerinin Isabel Paige olmasını ilham veren bir yanı olduğu için istedim. Yogayla güne başlayıp, sağlıklı bir şeyler hazırlayıp – yeyip, tek başınalığın aslında yalnızlık olmadığını net olarak anlatabildiği için. Dağda, doğada yaşayan kendine vakit ayırıp doğanın iyileştirici ve iyiye yönlendirici etkisinin keyifini süren birisi.
Ben bunları överek anlatınca ülke gerçeklerinden sıyrılmıyorum, burada anlaşalım. Söyleyeceklerimiz sadece birer bahane, bunda da anlaşalım. “işten geç geliyorum, yorgunluk vs..” evet haklısın. Ama gerçekten birer bahane.

Güne yoga ile başlamak

Bahane değil bana-ne!

Buraya kadar gelip, okuyorsan eminim ki doğayı seven, doğaya paralel bir şeyler yapmak isteyen birisisin. O yüzden rahatlıkla devam ediyorum. Bahane değil de banane diyen birisinin buralara geleceğini sanmıyorum. Vakit ayırma işi bir karar verme olayı. Yoğun ve çoğunluğu sevmediğimiz işlerde geçen günlerimiz, sadece akşamı olan günler olarak devam ediyor. Tüm enerji ve isteklerimizi başka yerlerde harcayıp, kendimize gelince kalmaması aşırı kötü bir olay. Tam da burada devreye karar vermek giriyor. Bir gün iznimiz var ve ne yapacağız?

Yaşadığı yer de videolara inanılmaz katkı sağlıyor.

İzin gününde bir tembellik hissi geliyor. Bu aşırı normal. Kendinize o gün için bir hedef koyduğunuzda ve ilk adımı attığınızda “iyi ki” diyeceksiniz. Hep böyle olur zaten, baştan istemezsin sonra da vazgeçemezsin. O yüzden en zor ama başlangıç kısmı o ilk adımı atmak.

İlgini çekecek diğer yazılarım:
Tek Başına Doğa Yürüyüşü – Oku.
Odamdaki Çiçekler – Oku.
Fujifilm X-T3 ‘e geçtim! – Oku.

Isabel Paige ‘in asıl hikayesi

Batı Avustralya’da bir çiftlik topluluğunda perma-kültür ve sürdürülebilir tarımla tanışan Isabel, sonrasında çalıştığı ve kazandığı birikimleri yolculuklara aktarmaya başlar. Seyahatlerinde odak noktası bilgi edinmektir. Seyahatlerindeki ilhamla yoga eğitmenliği, sağlıklı tarifler ve vegan yetiştirme yöntemleri hayatını yönlendirmeye başlar. Üniversite sonrasında ailesinin kurak ve dağdaki arazisini güzelleştirmeye, üretkenlik katmaya ve kendi değimiyle “sağlıklı yaşam vahasına” çevirmeye karar verir. “Dünyayı daha iyi bir yer haline getirme, toprağa barışık yaşam şeklini geri kazandırma ve dünyaya değer katma arzum var” diyerek de gayet net özetliyor bu yaşam döngüsünü.

Patreon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Orada bazı paralı seçenekler karşılığında haftalık bülten, tarifler, eski şifa tarifleri, yoga programları paylaşımı yapıyor.

Çıkarımlar

Ülkemizin şartları gereği çalışmak ve zamanımızı işlere harcamak zorundayız. Dayatmalardan bahsetmiyorum bile. Bunları yazarken içi kararmış, umutsuz birisi olarak değil, iyiyi, pozitifi ufak da olsa, bize tam uymasa da alıp bir fikre, doğuşa neden olmak adına bu işleri kovalıyorum. Isabel hakkında yazdıklarımdan esinlenip bir şeyler yapan, bir fikir bulan, biraz olsun motive olan kişiler olacağına eminim. Ben de öyle yapıyorum, izliyorum içeriklerime YouTube kanalıma fikir, açı ve enerji katıyorum. Sizinde önerileriniz varsa yazın, hep birlikte iyiye, dilediğimiz hayata kavuşacak inanç ve isteği her daim saklı tutalım ve büyütelim!

Sevgiyle..
Seyfi

Instagram’da ben : http://instagram.com/seyfidurmaz1
YouTube’da ben : https://www.youtube.com/channel/UCZAiF8JvTISqiwUsFgXIgJg

2 Comments Isabel Paige | Dağların özgür kızı

  1. Pingback: Kitap Okumamanızın 3 Nedeni - Seyfi Durmaz İlham verenler

  2. Pingback: Dijital Minimalizm - Seyfi Durmaz İlham verenler

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir