YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

Keyifle Okuduğum Bloglar (2021)

blogger nedir

Google’a kişisel bloglar yada blog önerileri yazdığımda aradığım sonuçlara ulaşamıyorum. Ya alakasız ya da markalar çıkıyor. Bloglar hala okunuyor mu sorusunun bendeki cevabı kesinlikle “evet.” Bir platform olsa ve bloggerlar orada toplansa konular, yeni yazılar, öneriler bolca muhabbet ve bilgi dönse çok isterdim.
Şimdilik böyle bir şey sanıyorum ki yok ama ben keyifle okuduğum blog sitelerini derledim. Umuyorum ki e-posta aboneliği olsun, bildirimler olsun bir şekilde blogları takip eder ve okursunuz. Hazır e-posta demişken benim yeni yazılarım için de aşağıdaki formu basitçe doldurabilirsiniz. 🙂

Blogger ne demek?

Basitçe internet üzerinden belirli periyotlarda içerik üreten, yazan ve sitesinde paylaşan kişilere blogger denir. Oldukça emek ve zaman isteyen bir iştir. Düzenli, araştırmacı ve bence meraklı olmak işin anahtar kelimeleri.

Blog yazarak para kazanmak? Çok mu para var!

Blog yazarak para kazanan oldukça az site var. Google’da üst sıralara çıkmak iyice zorlaştı. Özgün içerik yazmalı, düzenli olarak yazmalısınız. Odağınız para olmamalı. Blog yazmayı biraz içselleştiriyorum. Önem ve ilgi istiyor, nazlı bir olay. Blog yazarak para kazanmak için blogunuzun trafiğinin yüksek, yazılarınızın Google beyin gözünde değeri iyi olmalı ki gösterdiğiniz reklamlardan, tanıtım yazısı ve ya linklemelerden gelir elde edebilin.

Pekala, hangi bloglar bunlar?

Blog sitelerini bir sıraya göre sıralamayacağım. Hepsi benim için çok değerli ve yazma motivasyonumdur. Benim kitlemden kişilerin sitemi okuduğumu düşündüğümde beğeniceğinize, vakitlerinizi değerlendirmek için iyi birer öneri olduklarına şüphem yok. Daha fazla uzatmadan başlıyorum.

BİZ EVDE YOKUZ

Sitenin temasını çok seviyorum. Aradığım, bakarken ilgimi çekecek illa bir şey buluyorum. Blog yazıları öyle kısa ve yazılmış olması için değil gerçekten gezi rehberi niteliğinde ve oldukça da kaliteli. Böyle karar merci gibi yazıyorum ama blogları anlatmanın başka bir yolunu bulamadım, kendi fikrimle size sunmak en güzeli değil mi ama? Duygu ve Bilgehan’ın blogu Biz Evde Yokuz, konaklama önerisi, nerede ne yapılır, ne yenir en güzel haliyle size sunuyor. Bir seyahat planlarken mutlaka bakmanızı öneririm.
Biz Evde Yokuz websitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

YOL ÖYKÜLERİ

Üzülerek yazıyorum aktif bir blog olmasa da benim blog açmamda en etkili sitelerden birisidir. Mücahit Muğlu’nun blogu fotoğraflarıyla, hikayeleriyle sizi seyahat etmeye itecek. Mücahit’in tekrar blog yazması, seyahatlerini, kamplarını yazıya aktarmasını çok istiyorum. Bakarsınız bu çağrımız evrene ulaşır ve keyifle okumaya, hayal kurmaya devam ederiz. Aktif değil dedim fakat içerisinde aktifliğini sürdüren çok güzel yazılar var.

svg%3E
Doğu Ekspresi ile Bir Uçtan Diğer Uca Anadolu yazısından

En son yazı 3 yıl önce girilmiş. Sonbahara da girmişken yeni yazı ve fotoğraflar umudunu yineleyip okumanızı, Mücahit’i takip etmenizi mutlaka öneririm.
Yol Öyküleri websitesi için buraya tıklayabilirsiniz.
Mücahit Muğlu instagram için buraya tıklayabilirsiniz.

TEK BAŞINA DA OLUR

Kamp ve doğa hayatıyla ilgili kaynak arıyorsanız, kampçılığa başlamak istiyorsanız, hangi çadırı almalıyım, kamp sandalyesine kadar detaylı onlarca yazı var. Gökhan abi oldukça ilham verici birisi. Blog oldukça aktif ve sürekli yeni yazılar yayımlanıyor. Hatta yakın zamanda okuduğum “Bandana taşımak için 23 önemli neden” yazısını çok sevdim. Benim aklıma gelmezdi böyle bir yazı ve içerik. Bu da bana öğreti olarak döndü. Böyle de bakabilirsin olaylara Seyfi, bandana deyip geçme, oldukça önemli ve faydalı olabilir gibisinden.

Tek Başına da olur instagram hesabı

Instagram gönderileri altında yazdıklarında doğanın onu nasıl etkilediğini, içine aldığını, bütünleştiğini okuyabilirsiniz. Doğada denk gelmeyi çok istediğim kişilerden, blog konusunda oldukça ilham aldığım Tek başına da olur‘un linklerini aşağıda ekliyorum, kesinlikle öneririm.
Tek Başına da olur websitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

MELKE ON THE ROAD

@melkeontheroad

Instagram gönderisi altında yazdığı metinle giriş yapmak istedim. Blogunda “freelance çalışmak” hakkında güzel yazılar var. Blogumda yazdığım seri olan Kırsal Yaşam Hazırlıkları yazısı için de iyi bir öneri. Nereden nasıl başlanır, bu hayatı başarmış ve başarılı olan birisinden okumak bence 1-0 öne geçirir bizi.
Bir araç alıp karavana dönüştürmek mi istiyorsunuz, yazılı harika bir kaynak. Sevdiğim blogları tabi ki öveceğim ama okuduğunuzda bana hak vereceksiniz. 🙂 Bisikletle seyahat, seyahat, doğa, karavan, iş-güç, kültür-sanat gibi birçok konuda dopdolu bir blog, Melke On The Road.
Melke On The Road websitesi için burayı tıklayabilirsiniz.

Blogları seçerken biraz da harekete geçirici hisler barındıran siteleri seçmek istedim. Okurken sizin de “seyahat” etmeyi, kampa gitmeyi, herhangi bir hissi uyandırmanız gerekli. Belirli aralıklarla yeni blogları yazdığım yazılar ekleyeceğim. Sizin de önereceğiniz bloglar varsa yorum olarak belirtirseniz harika olur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere! 🙂

Daha Fazla İçerik
SD705878 scaled
Dupnisa Mağarası: Trakya’daki En İyi Kamp Yeri