YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

Kamp Fotoğrafçılığı (Folk tadında)

dominik jirovsky re2LZOB2XvY unsplash scaled

Yazımın başlığı harika değil mi? Folk; arayınca karşınıza kastettiğim fotoğrafların çıkması için anahtar kelime. Kamp fotoğrafçılığı diye terimsel bir şey yok tabi ki. Kamp yapmak, karantina döneminde insanların doğaya dönüşüyle iyice popülerleşti.

svg%3E
Fotoğraf çekilene kadar o kahve soğumuştur derim ama kanıtlayamam. 🙂

Doğa Fotoğrafçılığı nedir?

Doğa fotoğrafçılığı; manzara, dağ, yaban hayatı, bitkiler yani doğadaki yapıları çeken bir fotoğrafçılık dalı. Trt Belgesel izlemeyi seven nesil olarak doğa fotoğrafçıların her daim ilgi odağı olmuştur. Belgesel izlemek bağlayıcı bir etki bence. Tv başında anlamlandırma ayinleri.. Doğa fotoğrafçısı nasıl olunur ve doğa fotoğrafçısı maaşı aratmaları Google’da üst sıralarda. Para var mı diye bakmışız yani.. Belgesel kökenli bir iş olduğundan ürettiklerinizin belge niteliği de var. O yüzden adanmışlık veya ilk başlarda ekstra bir ilgi olarak başlıyor ülkemizde..

Kamp fotoğrafçılığını yazma nedenim iyi karelerin kendiliğinden var olmasına karşın ekstra uğraş, dekor ve yığın eşyaya çıktığı bir popülerlik olmasından kaynaklıydı.

svg%3E
Kamp ateşi

Instagram tarafından bakınca da kamp fotoğrafları epey ilgi görüyor. Etkileşim oranınızı arttırmak için kampa yığın eşya götürmeniz gerekebilir. Görmüşsünüzdür uçuruma çadır kuranları, ya da şelale dibine.. İyi bir kampçı riskli alanlara çadır kurmaz. Yaban hayatın en içine hem kendini sıkıntıya sokacağı hem de yaban hayatı rahatsız edeceği bir tercih daima yanlıştır. Eleştiriyorum fakat tamamen kötü anlamda değil söylediklerim. Ben de bazen buna düşüyorum. Ama hissettiğim kampların özel olduğu ve yığın ağırlıkların fotoğraf için de olsa olmaması gerekliliğidir. Tam olarak yazının amacını bakış açısı olarak 2’ye ayırıyorum. İlki fotoğraf ve ya içerik üretmek için doğaya gitmek, diğeri kamp yapmak!

Kamp yapmak ve kamp atmak.

Kamp yapmak için doğada olduğunuz zaman fotoğraf makineniz genelde doğal anları, sabah ve günbatımı ışıklarını yakalayacak. Güneşli bir havada öğle saatlerinde makinemi açmamayı öğrendim. Nd filtre kullanarak çekim yapılır fakat olmayınca ve ayarlarımla bağdaşmayınca çekmiyorum.

Kış kampı yapacaklara 7 Öneriokumak için tıkla

Kamp Fotoğrafçılığı mı?

Fotoğraf çekmek için doğada olduğunuzda çekim materyalleriniz şekil bir kuksa ve ya bardak, matara, bot, bereli bir outdoor giyim idealdir. Bu fotoğraflarınızı düzenleyip instagram’da benzer sayfaları da etiketleyerek paylaşılarak etkileşim alabilirsiniz. İçerik üreten kişilerin etkileşim alma gayeleri de normal değil mi? Kamp fotoğrafçılığını bir tık eleştiri diliyle yazmak, belki de ara sıra bunu okumak istedim.

Daha Fazla İçerik
8332ad50 ea80 4b36 a84b eb3a9f1382c9
Tiny House Nedir?