"Sabah 5'te Uyananlar" kulübüne katılmak için tıklayın.

Dji Mavic Mini Uzun Kullanım Testi

Resim10 1

Dji Mavic Mini Combo fiyat, batarya ömrü, uçuş menzili ve dahası için kulladığım süre boyunca olan deneyimimi paylaşıp almayı düşünenlere fikir olmasını diliyorum.

Dji Mavic Mini Combo

Dji MAvic Mini incelemesi ve blogdaki ilk yazısı..

Daha önce blogda ve YouTube kanalımda incelemesini yazdığım ve videolaştırdığım Dji’ın en küçük drone’u olan Mavic Mini Combo alacaklara fikir vermesi için güncel fikirlerimi yazacağım. Fiyat performans ürünü diye lanse edilen drone, ne kadar işinizi görür, kimlere hitap ediyor ve 2020 drone fiyatlarıyla, bu dolar kuruyla hala alınır mı bunlardan bahsedeceğiz.

Mavic Mini Combo Batarya

Boyutu ufak olsa da 20 dakika üzeri uçuş vaat eden cihaz, bu lafının arkasında duruyor. Combo versiyonunu seçerseniz ekstra 2 batarya ile 1 buçuk saate varan uçuş süresi sağlıyor. Bu bir anı, bir olayı çekip tekrar indirmek için kullanacağınızı var sayarsak epey bir çekim süresi demek oluyor. Batarya ve uçuş süresi bakımından kesinlikle sorunsuz. Batarya şarj ünitesi de oldukça kullanışlı. 3 batarya aynı şarj edilebiliyor. Ve yine o üniteyi powerbank olarak da kullanmanız mümkün. Drone’nun kumandasını, kampa, doğaya gittiğinizi düşünürsek şarj ihtiyacını epey bir karşılayacak gibi.

Dji Mavic Mini Combo kimler için?

Ben direkt olarak fiyatı için tercih ettim. Bütçem olsaydı kesinlikle Mavic Air ve ya Pro’yu tercih ederdim. Şehiriçi menzil sorunu hala devam ediyor. Drone’a gelen son güncellemeyle video modunda manuel kontrol geldi. En başta olmaması garipti zaten. Fotoğraf çekerken RAW ham haliyle çekebilir güncellemeyi de dört gözle bekliyorum. Boyutu ufak olsa da güven veren, kamerasının kötü olmadığı ve fiyat olarak daha ucuz bir şey arıyorsanız tam sizlik olacaktır. Yok şehiriçi de uçarım, menzil önemli, çekim kalitesi de epey önemli diyorsanız sizi üzebilir.

svg%3E
Drone’a ışık bağlayıp bir tur attırdık 😀

Kullandığım süre boyunca fikrimi özetleyecek olursam;
– Drone hafif olduğu için 20km rüzgar ve üzerinde batarya çabuk tükeniyor ve rüzgara karşı uçması gerçekten zorlaşıyor. Uçarken hesaba katılmalı rüzgar mutlaka.
– Dji’ın fiyat/performans ve kalite konusu gerçekten tartışmasız. Combo paketle gelen taşıma çantası tek kelimeyle harika.
– Drone sürekli güncelleme alıyor. En son gelen iyileştirmede video moduna manuel kontrol eklediler. Daha da yeni özellikler gelecek gibi.
– Şehir içi sinyal sorunu aşırı can sıkıcı. Kafasına göre hareket edebiliyor veya sinyal hemen kopabiliyor.
– Şehir dışında sinyali temiz alanlar için uçması oldukça güvenli ve menzili epey iyi.
– 249g. olduğu için ehliyet istemiyor, görece uçurması daha az sorunlu.
– Ufak olsa da bildiğiniz Air kadar ses çıkarıyor. Daha az sesli ve karbon pervaneleri mevcut.
– Gece performansı aşırı kötü. Işık yoksa çekim de yapmayın derim.
– Plastik ve malzeme kalitesi gerçekten iyi. Kumandanın tutma ve sağlamlık hissi elinize alınca rahatlıkla anlaşılıyor.
– Aktif takip modu yok. Diğer uçuş modları sorunsuz çalışıyor.

Fiyat/performans ürünü


– Dji Go değil Dji Fly uygulamasını kullanıyor. Daha az müdahale edebiliyorsunuz özelliklere.
– Video ve fotoğraf görüntü kalitesi kötü değil. Sadece videosu bir tık fazla keskinlik eklenmiş gibi geliyor bana, yapay duruyor. Düzenleme şart.
– Dji Fly uygulamasını sevemedim. Her uçuş öncesi kırmızı uyarılar illa oluyor. Uçmasına engel olmasa da kalibre hatası almak çok olası.
– Yeni başlayan birisiyseniz, P ve C modunda uçuş öğrenmek daha kolay.
– Fpv drone modu var, gimbal devre dışı kalıp dronela birlikte döner hale geliyor (ben pek sevmedim).
– Gimbalı gerçekten iyi, titreme ve ya olası bir bozulma olmuyor.
– Çabuk pisleniyor ve ya çiziliyor. Kılıf kullanılsa daha güvenli.
– Gündüz uçuşları için ND filtre neredeyse şart. Işık dengeleme olayı otomatikteyken saçmalayabiliyor.
– Kalktığı yeri işaretlediğinde sorunsuz geri gelebiliyor. Bu özellik iyi çalışıyor.

Yazıyı güncel tutacağım, drone’u kullandığım sürece. Umarım almayı düşünen arkadaşlara bir fikir verebilmiştir. Yine sorunuz olursa aşağı yorum bırakabilir, diğer herkesin de faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Sevgiyle.. 🙂

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Salty Capes
%d blogcu bunu beğendi: