YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

İskoçya’da Kamp Yapmak – Mustafa Karaaslan

126903598 10158672505424788 3834155012233378637 o

Mustafa Karaaslan kimdir? Mustafa YouTube kanalı nedir? ‘den önce Mustafa Karaaslan‘a daha önce nasıl denk geldiğimi hatırlıyorum. YouTube’un keşfet kısmında ilk olarak “Parasız nasıl gezilirBisikletle Türkiye Turu” videosuyla görmüştüm. Bilirkişi olarak değil ama samimiyetle etkileyici kadrajları, video uzunluğu ne olursa olsun sıkmaması merakla izletmişti.

Mustafa Karaaslan YouTube kanalı için tıklayın.

Mustafa Karaaslan kimdir?

2011 yılında New York’tayken fotoğrafla tanışmış, Türkiye’ye dönünce bu alandan ilerlemiş freelance fotoğrafçı. Şuan Londra’da yaşıyor ve freelance olarak fotoğraf kariyerine devam ediyor. Aslında bu yazıyı Google’da Mustafa Karaaslan diye aratınca çıkan siyasi kişi ve isim benzerliklerine şaşkınlığım üzerine yazma kararı aldım. Daha sonra Mustafa’ya da rica edip detaylı bir blog yazısı yazmayı çok istiyorum. Onca güzel video çek, belgesel tadında uğraş sonuçlarda günümüzde bıktığımız siyasiler denk düşsün. Neyse ki bir zaman sonra komple sonuçlarda çıkacağına, video ve fotoğraflarının iyice tanınacağına ve YouTube kanalının uçuşa geçeceğine çok eminim.
Mustafa Karaaslan kimdir? demişken aşağıya web sayfasını ekliyorum hakkımda kısmından ödül ve başarılarına da mutlaka bakın derim.

Web sitesi: https://www.mustafakaraaslan.co.uk/

İngiltere’nin Köylerinde Hayat

İngiltere köyleri gezisi

Bir videosunda yağmur yağıyordu ve Gopro ile çekim yapacağı için olan üzüntüsünü anlatıyordu. O kadar hoşuma gitti ki. Videolar çeken, YouTube’a içerik üreten takıntılı birisi olarak o kadar iyi anlamıştım ki o hissi, Şeyda anlamsızca suratıma bakmıştı. O his tam olarak “Sony’im var kardeşim cam gibi video çekecekken küçücük kamera şimdi..” hissiydi. Kaliteli sonuç çıkarmanın kişisel dürtüsü ve isteğiydi. Zaten izledikçe fark edeceksiniz, koca bir belgesel ekibi çekiyor gibi. Kadraj sürekli değişiyor ve siz gerçekten orada o köyü geziyorsunuz. Bazen çukurlu yolda sallanarak, bazen asfaltta yolda kuş gibi süzülerek.. Görseller bir anlatıya ulaştığı için ilham alarak ve dibim düşerek izliyorum.

svg%3E
İskoçya’da bisiklet sürmek

Mustafa Karaaslan Instagram

Videoları gerçekten iyi ama adam ödüllü fotoğrafçı. Ödüllü fotoğrafçı nitelemesini sevmediğini tahmin edebiliyorum ama Google ve blog işte takılmayın. 🙂 Videolarındaki kadrajlara da fotoğrafçı bilgisi ve gözü epey yardım ediyor. Instagram sayfası içsel seyahatlerin lookbook’u gibi.

Freelance fotoğrafçı

Instagram sayfasının ve diğer tüm bulabildiğim bağlantılarının linklerini ekliyorum. Umarım siz de seversiniz ve monoton olan hayatlarımıza hayal, özgürlük ve yeni planlar yapma isteği oluşturur.
Blog yazısı için ne dersiniz, fikir ve görüşlerinizi yorum olarak bırakırsanız ikna etmem de ve genel olarak harika olur. 🙂

Mustafa Karaaslan instagram:
https://bit.ly/33ovEyS
Mustafa Karaaslan YouTube kanalı:
https://www.youtube.com/user/nistelX
Websitesi:
https://www.mustafakaraaslan.co.uk/
Facebook:
https://www.facebook.com/nistelX

svg%3E
Bisiklet, sarı mont ve özgürlük.

Daha Fazla İçerik
konteyner ev kirsal
Kırsal Yaşam İncelemesi / 2023 Planları