YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

1 ay boyunca Sabah 5’te Kalkmak

5te kalkmak

Bu sabah nedensizce sabah 5’te kalktım. Günlerin kısalması, kapalı hava derken gece hisli bir uyanıştı. Uzun zamandır kitap okuyamadım. Kendimi “blog yazıyorum, mail yazıyorum” bu da sayılır diyerek geçiştirdim. Yakın zamanda aldığımız permakültür kitaplarını gözden geçirsem de tam anlamıyla okuyamadım. İşe giderken rutin olarak ve çok sevdiğim podcast kanalı “Ortamlarda Satılacak Bilgi” de sabah 5’te kalkma mucizesi vardı. Evren resmen bana mesaj göndermişti. Ya da ben bunu böyle anlamlandırdım. Ve o kutlu kararı aldım. Sabah 5’te kalkmak!

Neden, Sabah 5’te Kalkmak?

Sabah 5 bir kalıp gibi. Olay sabah erken uyanmak. 08-18 arası işte oluyorum. Genel manada çok uyuyan birisi değilim, hafta sonu dahi en geç 8’de uyanmış olurum. İş sonrası trafikti, spordu, yemekti derken bir anda gece oluyor. Her ne kadar bilgisayar başı çalışsam da, zihnen bitiyorum. Bloğu veya sosyal medyadan beni takip edenler hatırlayacaktır geçtiğimiz sene “90 gün boyunca mektup yazmak” diye bir seri yapmıştım. Bir sürü yeni dost, benzer fikirli arkadaş edindim. Bazılarıyla hala mektuplaşıp, konuşuyoruz. Dünya’nın en garip olayı değil tabi ki ama domino taşları gibi etkiye etki. Aranızdan belki de bu fikre katılanlar olacak.

5’te Uyananlar Kulübü

Podcast’te her sabah bir instagram hikayesi atmanın iyi bir motivasyon ve geri dönüp bakmak için güzel bir yol olduğunu anlatıyordu sevgili Merve. Sürekli lafını ettim podcast’i dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Sadece bu değil diğer tüm yayınlarda harika. Ben de bu süreklilik ve motivasyon için YouTube kanalıma ufak ufak videoları birleştirdiğim bir video, bir whatsapp grubu, belki ben de her sabah bir hikaye şeklinde ilerleme kararı aldım. Bu süreçte bir başka serim olan “birlikte kitap okuyalım mı?” ‘yı da birleştirmiş olacağım ve bu iyi bir fikir, bence.

Nasıl Katılabilirsiniz?

Telegram grubu vs daha önce kurmuş çok etkili olmamıştı, o yüzden whatsapp grubu kurdum. Katılmak isteyenler için hem link hem de karekod ekliyorum. Gelirseniz mutlaka selam verin. 🙂
5’te Uyananlar Kulübüne katılmak için (linki spam aldığımız için kaldırdım, yorum bırakabilirsiniz).

(NOT: beklediğimin üzerinde katılım oldu arkadaşlar olur da katılamazsınız, sorun verir buraya tıklayıp bana yazabilirsiniz, sevgiler).

5’te kalkmak pozitif bir girişim. Bunu ne kadar sürdürürsem o kadar fayda sağlayacak. Kitap, blog yazısı gibi sevdiğim şeyleri gün içinde yapamama duygusu yerini aktif öğrenmeye bırakacak. Bakalım kaç gün ve ya ne kadar olumlu olacak, hep birlikte göreceğiz! 🙂
Benzer fikirli arkadaşlarınızla bu yazıyı paylaşır, alta yorum bırakırsanız çok mutlu olurum.
Görüşmek üzere. 🙂

instagram’da ben
YouTube’da ben

Daha Fazla İçerik
120094030 194433518739895 8504971628763499901 n
Dağlar, Doğa, Kars Büyükelçisi – Selim Özgün