Kovidlendim..

Covid’e yakalandım. Üzerinden tahminim 10 günden fazla oldu. Şu an Devlet Hastanesi enfeksiyon bölümünde bir odadayım. Görece daha iyiyim. Virüs ciğerlerimde de az da olsa takılma yaptığı için buradayım. Ve sanıyorum 2 gün daha burada olacağım. Odada kendimi daha iyi hissedince bu zamanları bloguma işlemek, telefonla birkaç fotoğrafı da düzenleyip yazıya iliştirmek. Nedeni geriye dönüp bakınca bir şükür, sahip olduğumuz sağlık kavramının daha da farkında olmak.

Tonları iyice soldurdum.

Telefonum kötü fotoğraf çekiyor. Neyse ki tonları kullanacak bilgisayarım ve Lightroom’um yanımda. Bu eylemi belki de gereksiz bulabilirsiniz. Olaya açı katmak isterim. Ben hayatımı fotoğraf/video/reklamdan kazanıyorum. Fotoğraf ve içerik ki içeriği en temel olarak ele alabiliriz. İçerik her zaman zihnimin aktif olduğu bir kavram. Kendimi iyi hissedip bir şeyler karalamak yine sevdiğim bir iş olduğu için moralimi, normal bir durummuş algımı epey yükseltecek. Zora düştüğünüzde epey bir yardım eden, seven, eş, aile dost oluyor. İnsanın iç dünyasına bu varlıklar bir nebze etki ediyor. Ben ve ya siz iyi olmak istemezseniz size sizden başka kimse yardım edemez. Aynı fikirdeyiz sanırım. Bu eylem, sizden gelen yorumlar kendimi çok daha iyi hissedirecek, bu su götürmez bir gerçeklik. 🙂

Gece olunca ambulans ışıkları perdeyi maviye boyuyor.

Çok ekleyecek bir şeyim yok ama kabaca süreci ele almak isterim. İş arkadaşımdan geçmişti. İlk önce negatif çıktı. Sonra kötü oldum ve pozitife döndü. 8.gününde daha da kötü olunca hasteneye geldim ve geri dönemedim. Nefes zorluğu, öksürük olmadı. Boğaz ağrım hiç geçmemişti ve ateş, halsizlik beni güç olarak epey düşürdü. Beslenmem iyiydi ama şu an doktorun dediğine göre hayvansal kaynaklı protein almam önemliymiş. Kırmızı et ye diyor. Kanımda da akyuvar sayıları epey düşmüş. Vücut savaş veriyor bilmediği Çinli virüsümüzle.

Fotoğraflar ve bu blog yazısı burada anı kalsın. Bol sıvı tüketin ve C vitamini alımını önemseyin. Eski güzel özgür günlerimiz bir an önce gelsin. Doğada olmayı o kadar çok özledim ki, atlatınca Şeyda’yla ormana taşınacağız sanırım. 🙂

Herkese çok selamlar..

6 Comments Kovidlendim..

 1. Aruz buse ozcan 22 Şubat 2021 at 16:12

  Kendine iyi geleni unutmayip moral basmak harika bir yontem ? Birkac gune tamamen toparlanip IYILESTIM BEE diye yazmani dort gozle bekliyoruz. Buyrun bu da ispati; ??

  Cevapla
  1. seyfidurmaz1 24 Şubat 2021 at 20:04

   eve geçtim, daha iyiyim:) vallahi çok sağ ol sana özel teşekkürler!

   Cevapla
 2. szeynepdoseyici 22 Şubat 2021 at 16:50

  Çok geçmiş olsun yeniden, şu haldeyken bile anılar bırakmaya çalışan koca yürekli içerik üreticitisi :”) Umuyorum kısa zamanda atlatırsın ve sevdiğin şeyleri üretmeye devam edersin, yanındayız??

  Cevapla
  1. seyfidurmaz1 24 Şubat 2021 at 20:03

   eve geçtim şükür, daha iyi hissediyorum. Çok teşekkürler güç için 🙂

   Cevapla
  1. seyfidurmaz1 4 Mart 2021 at 14:41

   Evet neyse ki atlattım o günleri 🙂

   Cevapla

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir