YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin
book 1 1

Kimler hangi kitabı okuyor?

  1. Şu an okuduğum kitap, Emrah Safa Gürkan- Bunu Herkes Bilir -Tarihte Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar
    Kendisi de kitabın girişinde der ki;
    “bu kitabı, proletarya olduğunu bile fark edemeden penceresiz ofislerinde ömür törpüleyen, viktoryen ahlakın tasallutunda mantık dışı hassasiyet ve özentileriyle özgürlük çağında kendisini prangalayan tüketim toplumunun çaresiz bireylerini “kişisel” gelişim kitaplarının pençesinden kurtarmak için yazdım. “

  2. Halil Cibran – Ermiş
    “Yıllar boyu kendisine yurt olan kentten ayrılırken, Ermiş’ten geride bıraktığı halka hitap etmesi istenir. Kent halkı ona aşk, evlilik, suç, ölüm, güzellik ve daha pek çok konuda sorular yöneltir. Aldıkları karşılık, hoşgörü ve sevginin biçimlendirdiği bir insan yaşamı üzerine hazine değerindeki öğütlerdir. Haklıyla haksızın, suçluyla suçsuzun, dimdik ayakta duranla düşmüşün aslında aynı insan olduğu bir yaşamdır bu…”

  3. Jose saramago körlük kitabını bitirdim.nedeni bilinmeyen bir şekilde yayılan bir körlük salgınındaki akıl hastanesinde karantinaya alınmış bir gurubu anlatıyor.kitap para, şan, şöhret hırsımızla ne kadar kötü bir gidişatta gittiğimizi ve aslında kör olan gözlerimizin değil.kendimizin,zihnimizin körleştiğini anlatıyor.etkileyici bir kitap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir