YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin

Sokağa Çıkma Yasağında İzlemelik 3 Netflix Önerisi

T9A3069 Edit

Sokağa çıkma yasağı geldi ve evlere tıkıldık kaldık. Evde yapılacak aktiviteler konusunda pek başarılı sayılmam. Doğayı, kamp yapmayı çok özledim. Kötü günlerin bitip doğaya koşacağımız günleri iple çekiyorum. Bu durum için daha önce karantinada evde yapılacak etkinlikler yazısını yazmıştım. Bu sefer dizi/film izleyenlere onlarca seçenek arasından bana göre iyi olan 3 Netflix önerisi hazırladım. Listemde olmayan ama sizin bu da harika dediklerinizi yorum olarak yazarsanız, yazıya denk gelen birilerine epey fayda sağlamış oluruz beraber! 🙂

T9A3074
Gün batımının turuncu ilhamı..

Anne with An E

Değerlendirme: 5 / 5.
1729699 1
Hayalperest ve şiirsel bir Dünya..

Netflix’te izleyecek bir şey bulamayıp instagram hesabımda öneri istemiştim. Sürekli karşıma çıkan ve ilgimi çekmeyen bu dizi epey bir tavsiye edildi. Çoğunluk diyorsa diye direkt izlemeye başladım. Ve inanılmaz bir Dünya’ya adım atmış oldum.

Anne with an E, Breaking Bad yapımcı ve yazar ekibinden ve mekan, oyuncu seçimiyle görsel bir şölen sunuyor. Özellikle belirtmek istiyorum ki başroldeki Amybeth Mcnulty döktürüyor. Dizi “Anne of Green Gables” kitabından uyarlama. Replikler o kadar güzel ki, üniversitede facebookta kurduğum şiir sayfası zamanlarını hatırladım. İyi şiir yazdığım için falan değil. İnsan öyle bir hisse kapılınca etrafındaki ses ve görüntüler uluyor, bulanıyor. Kendini yazacağın dünyaya ait hissetmek ve o an ki ortamını öyle ayarlamazsan eksik kalıyor. Dizi şiirsel ve akıcı dilin, dönemsel görselleriyle bezenmiş. O hayali ve duygu yüklü dünyaya odun ateşiyle yanan şöminenin dibine, tek elbisenin verdiği mutluluğa ışınlanıyorsunuz.

body image ANNE 101 PRESS 0005 580x387 1

Netflix’te 3 sezon yayınlanmış ve okumalar sonucu edindiğim bilgiye göre 4.sezon onayı alamamış. Yer yer duygusal, bazen gülümseten bir akıcılıktaki bu dizi ilk ve sağlam önerimdir. İzleyenler varsa beni doğrulayacaktır. 🙂

Unorthodox

Değerlendirme: 4.5 / 5.
netflix dizisi unorthodox dizi
Netflix’in mini dizisi Unorthodox

Henüz izlemeye yeni başlasam da konu ve en çok önerilen ikinci dizi olarak listeye eklemek istedim. Listeye izlemesem de epey olumlu yorum gelmesi kriteri içerisinde değerlendirip hazırladım. Sıralama değil, aralarından ilgi çeken bir konu varsa izleyip zamanınızı değerlendirmeniz tek amaç.

Koyu Ortodoks ve Yahudi bir toplulukta yaşayan Esty’nin, katı kuralları olan bir dünyadan kaçıp, kendi varoluş mücadelesini anlatan mini dizi diyerek özetlenebilir 2. Netflix önerisi. Netflix’in seks olmazsa izlenmez mantığı mı, zorlama da olsa düşündüğüm sekste hayatın içindendire sığınan bir tarzı mı bilmiyorum, az da olsa nasibini almış tabi ki. İzleyenler varsa benden daha iyi özetleyecek, öneri ve ya sevmediğini belirtecektir.

Dünya’da Gece

Değerlendirme: 5 / 5.
0x0 netflix dunyada gece fragmani yayinlandi 1579076253824 1
İleri teknoloji kameralarda geceyi gündüz ediyor.

İleri teknolojinin kullanıldığı ve hayranlıkla izleyebileceğiniz harika bir mini dizi/belgesel. Türkçe seslendirmelerini Beren Saat’in yaptığı Night on Earth, Dünya’da Gece’yi şiddetle öneriyorum.

Güneş battığında bambaşka bir dünya uyanır.

NIght on earth
Dünya’da Gece resmi fragmanı

Umarım listedeki 3 öneriyi seversiniz. Evde olduğumuz şu dönemde hobilerimize, kendi işlerimize vakit ayırmanın yanı sıra güzel, başka dünyalara götüren yapımları izlemek harika bir etkinlik. Kötü günlerin bittiği, keyfe keder izlemeli günlere..
Yazıyı sevdiyseniz paylaşıp, bir başkasına da fayda sağlamasını unutmayın. Sevgilerle..

Blog yazılarının yanı sıra, ahşap ev yaptığım, kamplara, dağlara gittiğim YouTube kanalımı da buradan tıklayarak takip edebilirsiniz. Buradan da instagram hesabımı tabi ki.

  1. Night on earth bugün 3. kez karşıma çıkıyor artık merak ettim ve sanırım yarın izlemeye başlayacağım gibi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla İçerik
Dream Cave