YouTube kanalıma yeni videolar yükledim, izlemek için tıklayabilirsin
misafir-yazarlik

Misafir Yazarlık

Blogun olmazsa olmazlarından olan “misafir yazarlık” ne zamandır istediğim bir şeydi. 3 yıldır aktif yazan birisi olarak “blogger olmak” iyi bir motivasyon istiyor.

Misafir Yazarlık ne işinize yarayacak?

Yeni bir blog açtıysanız Google beyin sizi sevmesi, yeni insanlara göstermeye başlaması zaman alan bir eylem. Bu ilk zamanlar moral bozucu olsa da süreç malum böyle ilerliyor. Hem yeni blog açan arkadaşlarıma az da olsa katkı sağlamak, yazı yazmak isteyip de sitesi olmayan kişiler için bir fırsat olacak. Misafir yazarlık yapmak için blogumun konu başlıklarına uygunluk gibi bazı şartları aşağıda yazmış olacağım, umarım size de uygundur ve misafirim olursunuz. 🙂

Misafir Blog Yazarlığın Faydaları

  • Sitem Google tarafından ziyaret edildikçe sizin sitenizin linki de zamanla değerlenecek (backlink).
  • Yazdığınız her yazı blogunuzun bir nevi tanıtımı, reklamı olacak.
  • Benimle iletişim kurabilir varolan sorunları çözmede güç birliği yapabiliriz, bloggerlık birlik işidir. 🙂

Hangi konularda yazabilirsiniz?

Kırsal yaşam, kamp, seyahat, motivasyon, pozitif alışkanlıklar, gözleme dayalı günlük ana başlıkları altında konumlandırmış olsam da bu kategorilerin alt kategorilerinde de yazabilirsiniz. Şiir, edebiyat yazılarına yer vermek istemiyorum bunu blogun konusundan çok da uzaklaşmamak adına istediğim için belirtmek istedim.Buraya kadar anlaştık, peki yazınızı nasıl gönderebilirsiniz?

İlk iletişim için seyfidurmaz1@gmail.com bana mail atman gerekli. 🙂

  • Göndermek istediğiniz yazı %100 özgün daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış ve en az 300 kelime olmalıdır, blogumdaki kurulu uygulama ile bunu kontrol edebiliyorum.
  • Göndereceğiniz yazı bu blog sitesi için hazırlanmış olması gerekmektedir ve kesinlikle her hangi bir yerde paylaşılmış olmamalıdır. Tanıtım yazısı ya da tanıtım yazısı gibi olan yazılar kesinlikle kabul edilmeyecektir!
  • Yazı içerisinde en az 1 adet görsel resim bulunmalıdır ve özenli bir Türkçe ile yazılmalıdır. Görsel boyutları en az 1068x601px olmalı, .jpg formatında hazırlanmalı ve kesinlikle telifli görsel olmamalıdır.
  • Göndereceğiniz yazıda blog sitenizin anasayfa linkini sadece 2 defa kullanabilirsiniz.

Yazılarınızı en azından mailden bir selamınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgiler! 🙂